Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Konkursy OZ w Janowie Podlaskim

Przyrodniczo-plastyczny konkurs czci pamięć P. Jerzego Ostaszewskiego – wieloletniego pracownika naszego parku, znawcę i miłośnika przyrody, na co dzień współpracującego m.in. z dziećmi i młodzieżą. W wielu szkołach pamięć o nim jest wciąż żywa za sprawą nauczycieli, którzy ze swoimi podopiecznymi spotykali się z P. Jurkiem na łonie natury i zgłębiali tajniki otaczającej nas przyrody.

Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja konkursu, wzorem ubiegłych, także będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem. Tradycyjnie skierowana jest do uczniów w trzech kategoriach wiekowych: kl. I-III, IV-VI oraz VII-VIII. Tematy pracy i wymagania dotyczące techniki ich wykonania znajdą Państwo w Plikach do pobrania.
Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w konkursie!

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodszych dzieci – przedszkolnych ( 5 - i 6 - letnich), proponujemy im udział w VI edycji Konkursu „Pierwsze spotkania z przyrodą”.

Do współpracy zachęcamy przedszkola z terenu parku: Przedszkole Samorządowe w Janowie Podlaskim, Konstantynowie oraz oddziały przedszkolne ze Szkoły Podstawowej w Rokitnie. Zadaniem przedszkolaków będzie wykonanie pracy plastycznej kredkami na temat „Leśne zwierzęta”. Dokładne zasady uczestnictwa zawarliśmy w Regulaminie.

Każdy konkurs wymaga wysiłku ze strony uczestników, konkurs plastyczno-przyrodniczy poza doskonaleniem technik wyrazu artystycznego, mobilizuje do szukania informacji przyrodniczych, poczynienia obserwacji… Mamy nadzieję, że w ten sposób rozbudzana jest ciekawość przyrodnicza dzieci i młodzieży.

Tekst: M. Żychowska

 

Pliki do pobrania