Przeskocz do treści Przeskocz do menu

KONKURS FOTOGRAFICZNY „PRZYRODNICZE ŁOWISKA 2020” – WYNIKI

 

Dnia 8 grudnia 2020 r. w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym w Brzeźnie miało miejsce posiedzenie Komisji Konkursowej konkursu fotograficznego „Przyrodnicze Łowiska 2020”. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie, Ośrodek Zamiejscowy w Chełmie, Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Chełmie i Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie.

W skład Komisji Konkursowej weszli:

 1. Dr inż. Rafał Kornas – Kierownik Działu Kadr Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie
 2. Mirosław Sawicki – Łowczy Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego Zarząd Okręgowy w Chełmie
 3. Ryszard Suszyński – Kierownik Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie
 4. Paweł Łapiński – Kierownik Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Zamiejscowy w Chełmie

Do organizatorów Konkursu napłynęło 166 prac od 66 osób. Zdjęcia zostały zaszyfrowane i przekazane poszczególnym członkom Komisji. Każda praca podlegała indywidualnej ocenie pod względem techniki wykonania, oryginalności motywu oraz wartości estetycznych. Ostateczna punktacja została otrzymana po zsumowaniu ocen cząstkowych każdego z członków Komisji.

Laureatami konkursu zostali:

MIEJSCE I: Wiktoria Dubiel ze Skordiowa (lat 11) – za zdjęcie pt.: „Poranek w lesie” (37 punktów). Zdjęcie zrobione na polu za domem w miejscowości Skordiów.

MIEJSCE II: Arkadiusz Stachowicz z Chełma (lat 50) – za zdjęcie pt. „Duet” (19 punktów). Zdjęcie zrobione przy zbiorniku wodnym Stańków koło Chełma

MIEJSCE III: Amelia Nowak z Olenówki (lat 12) – za zdjęcie pt. „Drzewo huba” (16 punktów). Zdjęcie zrobione w Poleskim Parku Narodowym na ścieżce przyrodniczej „Dąb Dominik”.

MIEJSCE IV: Jerzy Odrzywolski z Korytkowa Dużego (lat 40) – za zdjęcie pt. „Śniadanie we dwoje” (15 punktów). Zdjęcie zrobione na terenie Puszczy Solskiej w okolicach Biłgoraja.

MIEJSCE V: Aleksandra Olejarz z Rzeczycy (lat 12) – za zdjęcie pt. „Pośród deszczu” (14 punktów). Zdjęcie zrobione w miejscowości Rzeczyca.

 

Komisja postanowiła również wyróżnić zdjęcia następujących osób:

 • Wiktoria Dubiel ze Skordiowa (lat 11)– za zdjęcie pt.: „Odpoczynek na kwiatku”.
 • Martyna Łopąg z Wierzbicy (lat 13) – za zdjęcie pt.: „Makowa łąka”.
 • Mateusz Bochen z Józefina (lat 11) – za zdjęcie pt.: „Jesień w lesie”.
 • Zuzanna Stachel ze Stawu (lat 13) – za zdjęcie pt. „Kolczasta kuleczka”
 • Anna Walczuk z Rudy-Huty (lat 12) – za zdjęcie pt. „Pawie oczko na Budleja davidii”.
 • Jerzy Odrzywolski z Korytkowa Dużego (lat 40) – za zdjęcie pt. „Randka”.
 • Wiktoria Serwin z Syczyna (lat 14) – za zdjęcie pt.: „Żółwik”.
 • Oliwia Skowronek z Pilaszkowic Drugich (lat 16) - za zdjęcie pt.: „Nietypowy model”.

 

Zwycięzcy konkursu i wyróżnieni otrzymają cenne nagrody od organizatorów Konkursu oraz sponsorów: Koła Łowieckiego Nr 86 „Szpak” w Woli Uhruskiej, Koła Łowieckiego Nr 82 „Dubelt” w Chełmie, Koła Łowieckiego Nr 67 „Krogulec” w Lublinie oraz Koła Łowieckiego Nr 23 „Szarak” w Chełmie.  O sposobie przekazania nagród i upominków zwycięzcy oraz wyróżnieni zostaną powiadomieni w najbliższym czasie.

Planujemy nadal łączyć przyrodników i myśliwych we wspólnym celu – edukacji ekologicznej. Cieszymy się, że konkurs o tej tematyce spotkał się z tak pozytywnym odzewem wśród mieszkańców naszego województwa.

 

Tekst: Paweł Łapiński (ZLPK OZ w Chełmie)