Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Jarmark Bożonarodzeniowy w Chełmie

W miniony weekend (18-19.12.2021) na Placu Łuczkowskiego w Chełmie odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz Urząd Miasta Chełm.

Wśród wielu atrakcji związanych z tradycją i magią Świąt Bożego Narodzenia, pracownicy Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodka Zamiejscowego w Chełmie oraz Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego w Brzeźnie prezentowali ofertę edukacyjną, turystyczną i krajoznawczą ZLPK. Na stoisku można było uzyskać również materiały promocyjne i publikacje tj. mapy, przewodniki, foldery informacyjne, a także pocztówki z parków krajobrazowych województwa lubelskiego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się kartki świąteczne wykonane przez dzieci i młodzież w ramach tegorocznego konkursu „Kartka Świąteczna przyrodą malowana”. Dla najmłodszych uczestników Jarmarku przygotowane były konkursy przyrodnicze w formie zagadek słownych i obrazkowych z wieloma atrakcyjnymi nagrodami.

Bardzo cieszy nas, że mimo niesprzyjającej, zimowej aury wielu z Państwa odwiedziło Jarmark oraz stanowisko Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych. 

 

Tekst: Tomasz Szafran (ZLPK OZ w Chełmie)