Przeskocz do treści Przeskocz do menu

I Ogólnopolski Dzień Parków Krajobrazowych

W dniu 10.09.2022 roku odbył się I Ogólnopolski Dzień Parków Krajobrazowych. Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych zorganizował to wydarzenie w ostoi konia biłgorajskiego w Szklarni wraz z The Adventure starts Here Fundation.
Mimo deszczowej aury do ostoi przybyło ok 250 osób z całej Polski.
Wydarzenie rozpoczął wykład naszego kolegi Krzysztofa Wojciechowskiego "Opowieści ornitologiczne z województwa lubelskiego".
Kolejnym prelegentem była Nela Mała Reporterka, która opowiadała o dźwiękach Lasów Janowskich. Wykłady spotkały się z entuzjastycznym odbiorem uczestników. 
Na uczestników czekali nasi pracownicy w namiotach w których dzieci mogły spróbować swoich sił w grach i zabawach przyrodniczych.
Deszcz nie odstraszył nawet tych najmłodszych i wraz z przewodnikami którymi byli edukatorzy ZLPK wyruszyliśmy na ścieżkę przyrodniczą w rezerwacie Szklarnia.
Na odcinku ok 4,5 km mogliśmy zapoznać się z fauną i florą Lasów Janowskich. Najbardziej spostrzegawczy uczestnicy wypatrzyli na trasie tropy wilka .
Nasza praca spotkała się z uznaniem, oto fragment e-maila którego otrzymaliśmy po wydarzeniu:
 "... jeszcze raz dziękujemy bardzo za Państwa zaangażowanie, wiedzę i super energię, którą wnieśliście w sobotnie wydarzenie. Uczestnicy w ankietach, które wypełniali nieustannie podkreślają zachwyt nad treściami przekazywanymi przez Przyrodników :)....."