Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Dożynki w Gminie Ułęż w Obszarze Chronionego Krajobrazu Pradolina Wieprza

  • 08-09-2020

W dniu 6 września przedstawiciele OZ Lubartów oraz Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Sobieszynie uczestniczyli w dożynkach gminnych w Ułężu.

Stoisko nasze przez cały czas, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem gości dożynek, zarówno dzieci jak i dorosłych. Szczególnie oblegane było koło fortuny.

Przekazywano także informacje na temat działalności ZLPK w województwie na temat naszych parków jak i obszarów chronionych, szczególnie ważne, ponieważ gmina Ułęż znajduje się na terenie OCK Pradolina Wieprza, a nie wszyscy mieszkańcy i goście dożynek mieli na ten temat wiedzę.

Zgodnie z tym, że mamy w tym roku- „ Rok pszczoły”, tematyka ta dominowała w naszym przekazie dla odwiedzających stoisko gości.

Mieliśmy także zaszczyt gościć na naszym stoisku wiceministra finansów Pana Piotra Patkowskiego i posła na sejm RP Pana Sławomira Skwarka, którym przybliżyliśmy tematykę działalności naszej instytucji.

Obaj Panowie aktywnie włączyli się również do gier z zakresu wiedzy o przyrodzie za co serdecznie dziękujemy.

Podsumowując uczestnictwo w największym wydarzeniu gminnym jakim są dożynki, przyczyniło się do propagowania wiedzy na temat naszej działalności wśród mieszkańców gminy Ułęż i gości z zewnątrz.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Kardasz