Przeskocz do treści Przeskocz do menu

DLA MŁODYCH ROLNIKÓW

  • 09-10-2020

W dniach 24 – 27 września 2020 roku w ośrodku nad Tanwią w Żarach odbyła się „Europejska Akademia Młodych Liderów Wsi”. Współorganizatorem spotkania był Wiesław Różyński – Wójt Gminy Biłgoraj wspólnie z dyrektorem Przedstawiciela Komisji Europejskiej w Polsce dr Markiem Prawdą i Prezesem Fundacji Kuźnica im. Hugona Kołłątaja Janem Klementem. Celem wydarzenia  było wyposażenie młodych liderów z terenów wiejskich i małych miast w rzetelną wiedzę na temat funkcjonowania Unii Europejskiej i jej działań wspierających rozwój obszarów wiejskich, w narzędzia do wykorzystania tej wiedzy w aktywności społecznej uczestników oraz budowania wspólnoty młodych liderów.

W trakcie szkolenia odbyły się warsztaty, a także spotkania z przedstawicielami instytucji europejskich, samorządów i instytucji lokalnych oraz organizacji pozarządowych.

W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele ZLPK OZ w Janowie Lubelskim poprzez wygłoszenie prelekcji poświęconej zagadnieniom ekologicznym na obszarze Parku Krajobrazowego Lasy Janowskie.

Nasze parkowe wystąpienie spotkało się z dużym zainteresowaniem i zostało życzliwie przyjęte przez uczestników.

Bardzo cieszymy się, że sprawy ochrony przyrody oraz postawy ekologiczne nie są obce młodym rolnikom z terenu Lubelszczyzny, a wiedza zdobyta w trakcie Akademii będzie procentować w ich dalszej działalności.

Tekst: M.Piech ZLPK OZ w Janowie Lubelskim