Przeskocz do treści Przeskocz do menu

CZAS POSPRZĄTAĆ LAS

W dniach 16-18 września przypada 29. finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło ogólnopolskiej kampanii brzmi: „Wszystkie śmieci są nasze”.

My, chcąc przedłużyć tą wspaniałą inicjatywę służącą dbałości o przyrodę i otaczający nas krajobraz postanowiliśmy w dzień finału ogólnopolskiej akcji rozpocząć własną, skupiającą się na terenach Parków Krajobrazowych województwa lubelskiego. Bo przecież o czystość naszej Planety powinniśmy dbać przez cały rok, prawda?

Niestety, w dalszym ciągu dla wielu ludzi las to doskonałe miejsce do składowania zbędnych rzeczy. Wychodząc na spacer do lasu, nadal wiele osób zostawia po sobie pamiątki w postaci pustych butelek, chusteczek, woreczków foliowych itd., leżących wzdłuż leśnych dróg. Dlatego myśl przewodnia naszej akcji odnosi się głównie do terenów leśnych.

Już dziś (16 września) w teren wyruszyły trzy nasze Oddziały: w Janowie Lubelskim, Zamościu i Lubartowie! Kolejne wyjścia planowane są pod koniec września i w październiku. Finał naszej akcji zaplanowany jest na 23 października!

Zachęcamy wszystkich do indywidualnego wzięcia udziału w tej inicjatywie! Wystarczy, że przy okazji spaceru po którymś z naszych Parków Krajobrazowych zabiorą Państwo ze sobą napotkane po drodze śmieci i wyrzucą do odpowiednich kontenerów. Nic skomplikowanego, prawda? A tyle dobra może przynieść otaczającej nas przyrodzie!

Do dzieła! Już "czas posprzątać las"!

 

 

 

Treść i grafika: A. Sulima