Przeskocz do treści Przeskocz do menu

KIERUNEK WSCHÓD. FERIE ZIMOWE Z CHEŁMSKIMI PARKAMI KRAJOBRAZOWYMI.

  • 11-01-2021

Etap 3: „Wśród bagien Chełmskiego Parku Krajobrazowego” (poziom trudności: średnio trudne).

Punkty weryfikacyjne, którym należy zrobić zdjęcie podczas realizacji zadania:

  1. Zbiornik Retencyjny „Stańków”
  2. Pałac w Srebrzyszczu
  3. Wieża widokowa przy rezerwacie „Brzeźno”

 

Kolejny etap akcji „Kierunek wschód” wiedzie niebieskim szlakiem „Chełmskich Torfowisk Węglanowych”. W jednym z fragmentów szlaku przechodzimy przez Rezerwat Bagno Serebryskie, tutaj pamiętaj, aby trzymać się wyznaczonej ścieżki, gdyż teren znajduje się pod ochroną.

 

Jest to doskonała propozycja wycieczki dla osób nieustraszonych, lubiących wyzwania. Trasa rozpoczyna się przy Podziemiach Kredowych w Chełmie a kończy przy Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym w Brzeźnie, tworząc szlak pieszy o długości ok. 22 km.

 


UWAGA! Trasa zawiera niebezpieczny odcinek przez bagno o długości ok. 200 m. Sugerujemy zabranie woderów, ze względu na wysoki stan wody!!!! Nie ma możliwości ominięcia tego odcinka.

 

Niezbędne wyposażenie na tym etapie:

Warunkiem zaliczenia etapu będzie wykonanie fotografii dokumentacyjnej we wszystkich określonych powyżej miejscach i wysłanie ich na adres mailowy: chelm.zlpk@lubelskie.pl wraz z oświadczeniem RODO i informacją o dacie realizacji tego etapu oraz ilości osób biorących w nim udział (Regulamin oraz oświadczenie RODO w załączniku).

Zespół Organizacyjny: Paweł Łapiński, Alicja Sulima (ZLPK OZ w Chełmie)