Aktualności

„Biegam bo lubię lasy” to impreza biegowo-rodzinna organizowana przez Nadleśnictwo Lubartów na terenie Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego. W ramach tegorocznej edycji zorganizowanej 21 października odbyły się biegi dla dzieci, biegaczy dorosłych, marsz z kijami nordic-walking oraz bieg dla seniorów. Ten ostatni został objęty patronatem przez Ośrodek Zamiejscowy Lubartów Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych.

Biegam bo lubię lasy… i wiek mi w tym nie przeszkodzi

Już po raz drugi lubelskie parki krajobrazowe gościły w neobarokowych wnętrzach zamku Tarnowskich w tarnobrzeskiej dzielnicy Dzików. W zlokalizowanym tam Regionalnym Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły odbyły się dwie prezentacje przygotowane przez pracownika ZLPK.

Lubelskie parki krajobrazowe w Tarnobrzegu

Jeśli lubisz gotować, odkrywać nowe smaki, zamieszczać efekty swoim kulinarnych umiejętności w mediach społecznościowych to weź udział w konkursie, który zorganizowaliśmy specjalnie z myślą o Tobie!!!

Jeśli lubisz jeździć rowerem, odkrywać nowe miejsca, zamieszczać relacje ze swoich wypraw w mediach społecznościowych to weź udział w konkursie, który zorganizowaliśmy specjalnie dla Ciebie!!!

Jest nam niezmiernie miło poinformować wszystkich uczestników oraz zainteresowanych udziałem w konkursie fotograficzno-filmowym, iż nadesłane prace konkursowe oceniać będzie duet – Bożena i Jan Walencikowe, którzy od wielu lat zajmują się realizacją własnych autorskich projektów przyrodniczych – seriali telewizyjnych, filmów kinowych, książek, albumów, wystaw fotografii oraz form multimedialnych.

Na południowym skraju Lasów Kozłowieckich, na niewielkim cmentarzyku śpi ich snem wiecznym trzynastu … powstańców styczniowych poległych w potyczce pod Nowym Stawem.

Wzorem lat ubiegłych Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych uzupełnia „otablicowanie” podległych parków krajobrazowych.

Na łamach obwodowego tygodnika „Wieści Donbasu” ukazał się artykuł pt.: „Europejskie doświadczenia: Parki krajobrazowe Lubelszczyzny”.