Przeskocz do treści Przeskocz do menu

„ZWIERZĘTA ZAMOJSKICH PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH W NASZYM ZOO”

  • 18-12-2019

17 grudnia 2019 roku w auli Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera w Zamościu miało miejsce podsumowanie przedsięwzięć realizowanych w zamojskim ZOO. Odbyło się również wręczenie nagród laureatom Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Ekologicznej „Zwierzęta zamojskich parków krajobrazowych w naszym zoo”.

Konkurs ten organizowany jest przy współpracy Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodka Zamiejscowego w Zamościu. Celem konkursu jest rozwijanie przyrodniczych zainteresowań, propagowanie ochrony przyrody oraz wiedzy o roli parków krajobrazowych i ogrodów zoologicznych w zachowaniu bioróżnorodności i ochronie gatunkowej zwierząt. Jest to konkurs wiedzy odbywający się w dwóch etapach. W pierwszy etapie uczniowie muszą wykazać się wiedzą o rodzimych zwierzętach, umiejętnością czytania ze zrozumieniem specjalistycznego tekstu przyrodniczego, odczytywania informacji z wykresu, obrazowania zależności pokarmowych w ekosystemie leśnym. Drugi etap ma miejsce w Ogrodzie Zoologicznym gdzie pięcioosobowa drużyna rozwiązuje zadania dotyczące zwierząt zoo przygotowane przez Dział Dydaktyczny.

Zwycięzcą zmagań w tym roku została damska drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wielączy. Drugie miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu, a trzecie drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu.

Laureatom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za uczestnictwo.

I od razu zapraszamy na „Noc Sów”, która realizowana jest przez Szkołę Podstawową nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu, Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu oraz Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Zamiejscowy w Zamościu.

 

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Grabek