„Zwierzęta zamojskich parków krajobrazowych w naszym ZOO”

Wojewódzki Konkurs Ekologiczny „Zwierzęta zamojskich parków krajobrazowych w naszym ZOO” organizowany przez Ogród Zoologiczny w Zamościu przy współpracy Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodka Zamiejscowego w Zamościu oraz Fundacji dla Zwierząt TECTUM w tym roku miał rekordową liczbę zgłoszonych drużyn, bo aż 80 uczestników z 16 szkół podstawowych.

Walka o pierwsze miejsce była więc zażarta. Największą wiedzą wykazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu. Po piętach deptali im: na drugim miejscu – Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Jarosławcu, na trzecim – Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Szczebrzeszynie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów uczniom oraz oczywiście ich opiekunom.

Finał konkursu i wręczenie nagród miało miejsce 17.12.2018 podczas uroczystej gali „Podsumowania akcji edukacyjnych jesień – zima 2018” w siedzibie Ogrodu Zoologicznego w Zamościu.

Relację można zobaczyć na stronie: http://www.zoo.zamosc.pl/news/250/1/wojewodzki-konkurs-wiedzy-ekologicznej-wyniki-i.html?fbclid=IwAR057LUal-rGZyY6HT0TrVrIyVb8pnxOcSGsgAilhYj6MF-UEIPJ_z0ojjs

                                                                                    

                                                               Tekst: Małgorzata Grabek, Małgorzata Bielecka