"W KRAINIE BAGIEN I MOCZARÓW" - IV EDYCJA KONKURSU WIEDZY O MOKRADŁACH

Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie informuje o rozpoczęciu IV edycji konkursu wiedzy z okazji Światowego Dnia Mokradeł „W Krainie Bagien i Moczarów”. Konkurs ten przeznaczony jest dla uczniów klas  V – VIII szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych i odbędzie się dnia 5 lutego 2019 r. w Zespole Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie im. 24 Pułku Artylerii Pancernejul. Batorego 1, 22-100 Chełm o godzinie 09:00.

Tegoroczna edycja obejmuje zakres wiedzy zawarty w publikacji A. Buczek, T. Buczek, „Chełmskie Torfowiska Węglanowe” IUCN Poland, Lublin 1996 oraz informacje zawarte na stronach internetowych w zakresie rozpoznawania, biologii i ekologii następujących gatunków: Roślin: krwiściąg lekarski, goryczka wąskolistna, gnidosz królewski, oman wąskolistny, storczyk kukawka. Motyli: modraszek telejus, modraszek nausitous, modraszek alkon, czerwończyk nieparek, przeplatka aurinia. Ptaków: uszatka błotna, wodniczka, podróżniczek, rycyk, krwawodziób.

W celu przystąpienia do konkursu należy wypełnić załączoną do regulaminu kartę zgłoszeniową i przesłać w terminie do 21 stycznia 2019 r. na adres koordynatora konkursu:

 

Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych

Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie

Brzeźno 163, 22-174 Brzeźno

brzezno.zlpk@lubelskie.pl

 

 

Zachęcamy do udziału w konkursie!