Aktualności

W dniu 5 sierpnia 2018 r. w Skryhiczynie gmina Dubienka w Strzeleckim Parku Krajobrazowym odbył się szósty już z kolei festyn pod nazwą „Święto Bociana”.

Miejsce organizacji przedsięwzięcia nie jest przypadkowe, Skryhiczyn kilkadziesiąt lat temu za sprawą niezwykle licznie występujących na tej wsi gniazd bocianich nazwano „Bocianowem”. Termin święta również nie jest przypadkowy a wiąże się z końcem okresu lęgowego bociana białego i nadchodzącym odlotem tych ptaków na zimowiska.

Festyn zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Gminy Dubienka we współpracy z Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Zamiejscowy w Chełmie i władzami samorządowymi, przy wsparciu sponsorów i osób indywidualnych.

ZLPK OZ Chełm zapewnił materiały dydaktyczne i konkursy o tematyce przyrodniczej. Ponadto oprócz gier i zabaw dla dzieci odbyły się występy zespołów wokalnych; zarówno utwory ludowe, muzyka disco oraz krótki koncert skrzypcowy.

W uroczystości udział wzięło kilkaset osób. Głównie mieszkańców gminy Dubienka jak i miejscowości ościennych jak również przedstawiciele władz samorządowych różnego szczebla.

           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Tekst i foto ZLPK OZ Chełm

‹‹powrót