Rowerzyści uczcili setna rocznice odzyskania niepodległości

  • 31-07-2018

28 Lipca 2018 roku pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w ramach ogólnonarodowej akcji „Niepodległa” przy wsparciu lokalnych samorządów, Nadleśnictwa Lubartów oraz Oddziału Zamiejscowego Lubartów Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych odbył się Rajd Rowerowy „Sto rowerów w setną rocznice odzyskania niepodległości”. Trasa wiodła z Lubartowa do Jastkowa gdzie uczestnicy złożyli kwiaty na cmentarzu poległych w jastkowskiej bitwie w 1915 roku żołnierzy Legionów Polskich dowodzonych przez brygadiera Józefa Piłsudskiego.

Trasa 65-cio kilometrowego rajdu wiodła w sporej części przez urokliwe i jakże przyjemne w to upalne lato ścieżki rowerowe Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego. Trasa wiodła przez Nowodwór, Dąbrówkę, Kawkę, Krasienin i dalej do Jastkowa a następnie przez Snopków, Stary Tartak, Annobór z powrotem do Lubartowa. Uczestnicy mieli okazję na trasie podziwiać walory ojczystej przyrody będącej istotnym elementem krajobrazu kulturowego Polski. Rajd okazał się świetna imprezą, organizatorzy stanęli na wysokości zadania, a zadowoleni uczestnicy, nagrodzeni za udział pamiątkowymi medalami, z pewnością będą go długo wspominać.

Kozłowiecki Park Krajobrazowy będący zwartym, ale różnorodnym kompleksem jest idealnym i naturalnym miejscem do uprawiania aktywnej rekreacji na łonie przyrody. Lasy Kozłowieckie oferują, bowiem sieć szlaków i ścieżek pieszych, tras rowerowych i biegowych, z kolei zamknięte dla ogólnodostępnego ruchu samochodowego asfaltowe drogi są cenione przez rolkarzy. A wszystko to w „pięknych okolicznościach przyrody” największego lasu centralnej Lubelszczyzny. Zapraszamy, więc wszystkich przyjaciół sportu i tych zrzeszonych i nie, aby wzorem rowerzystów z Lubartowa odkryli dla siebie i dla swoich sportowych celów Kozłowiecki Park Krajobrazowy.

Tekst: Michał Zieliński OZ Lubartów

Zdjęcie: Lubartowskie Towarzystwo Przyjaciół Sportu