REMONT OŚRODKA EDUKACYJNO-MUZEALNEGO W BRZEŹNIE

  • 01-08-2019

Biały saiding, kraty w oknach i kuchnia, przez którą młodzież przechodziła na zajęcia dydaktyczne to już przeszłość dzięki termomodernizacji budynku współfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

 

Po zeszłorocznym remoncie kontenera socjalno-edukacyjnego i przystosowania go do całorocznego funkcjonowania przyszła kolej na najważniejszy budynek służący edukacji ekologicznej. Termomodernizacja obiektu, pozwoli zapewnić komfort cieplny zarówno pracownikom jak i osobom odwiedzającym Ośrodek. Termomodernizacja zapewni także stałą temperaturę dla znajdujących się tam eksponatów muzealnych. Przyłącze CO oraz montaż grzejników wewnętrznych pozwoli na pełne wykorzystanie pompy ciepła funkcjonującej w sąsiednim budynku i zastąpi energochłonne klimatyzatory. Wymiana stolarki okiennej i drzwi wejściowych, remont podłóg i sufitów oraz docieplenie stropu i ścian zewnętrznych zminimalizuje straty ciepła, a wykonanie opaski odwadniającej wokół budynku zmniejszy przedostającą się do wewnątrz wilgoć. Poprawa warunków cieplnych pozwoli na poprawę komfortu cieplnego grup zwiedzających Ośrodek w okresie wiosennym i jesiennym oraz umożliwi rozszerzenie oferty edukacyjnej na miesiące zimowe.

 

W przyszłym roku mamy plany remontu wiaty, zadaszenia studni oraz wykonania ścieżki edukacyjnej wraz z pomostem i tablicami na „ośrodkowym” stawie.

 

Tekst i zdjęcia: Paweł Łapiński (ZLPK OE-M w Brzeźnie).