Podsumowanie ferii zimowych

  • 25-02-2019

Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Zamiejscowy w Zamościu był organizatorem zajęć i warsztatów edukacyjnych w czasie ferii zimowych. Zajęcia prowadziliśmy zarówno w naszej świetlicy jak również w szkołach i innych miejscach, gdzie organizowano zimowy wypoczynek.

Zimową edukację rozpoczęliśmy razem z Zespołem Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” w Zamościu, gdzie mówiliśmy o tym jak dzikie zwierzęta radzą sobie w zimie oraz czy w ogóle trzeba im pomagać. Następnie wspólnie wykonaliśmy prace plastyczne pt. „Przy paśniku”.  

W pierwszym tygodniu ferii gościły u nas także dzieci z Przedszkola Nr 2 w Zamościu – najmłodsi uczestnicy naszych zajęć. W trakcie krótkiej pogadanki dowiedzieli się jak należy mądrze dokarmiać ptaki zimą oraz jakie ciekawe gatunki skrzydlatych przyjaciół możemy spotkać w naszym karmniku. Po dużej dawce wiedzy, dzieci mogły ją wykorzystać podczas zajęć plastycznych pt. „W karmniku”. Nie zabrakło również zabaw ruchowych z kostką edukacyjną, gier planszowych i innych, które dzieci z chęcią wykorzystywały.

Dzięki nawiązanej niedawno współpracy z Fundacją Honor Pomagania Dzieciom, w drugim tygodniu ferii spotkaliśmy się z uczestnikami turnusu zimowego przebywającymi w „Ostoi Roztocze” w Kawęczynku. Miejscowość ta położona jest w Szczebrzeszyńskim Parku Krajobrazowym przy lesie Cetnar. Opowiedzieliśmy więc o naszych parkach krajobrazowych i drzewach w nich występujących. Te informacje na pewno przydały się uczestnikom w rozwiązywaniu zadań podczas gry terenowej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszych zimowych zajęć i zapraszamy na kolejne spotkania.

 

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Bielecka, Małgorzata Grabek