Data startu: 14-06-2019 , data zakończenia: 14-06-2019

Dotyczy: Park Krajobrazowy Podlaski Przełom Bugu

Przybyła na nie cała społeczność szkolna, dyrekcja szkoły, wszyscy uczniowie ze swoimi nauczycielami, gościnnie pojawiły się także przedszkolaki. Dostąpiliśmy zaszczytu bycia wśród nich, w towarzystwie pracowników Nadleśnictwa Biała Podlaska – w osobach P. Jarosława Mydlaka i P. Danuty Chalimoniuk.
Wydarzenie było kumulacją następujących świąt: Międzynarodowego Dnia Ziemi, Dnia Bociana Białego oraz Światowego Dnia Środowiska oraz służyło podsumowaniu akcji przyrodniczych, realizowanych w roku szkolnym 2018/2019.

Jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenia można było podziwiać przygotowane na to wydarzenie platformy bocianie przez reprezentacje poszczególnych klas. Uczniowie rywalizowali w konkursie o najpiękniejszą i jak co roku prześcigali się w pomysłach, czym zwrócić uwagę odbiorców.

Spotkanie uświetnił występ uczniów kl. IV (pod czujnym okiem P. Barbary Iwaniuk), zaprezentowali oni część artystyczną, w której zwracali uwagę na problemy ochrony środowiska, w tym zagrożenia ze strony człowieka.  Po solidnej dawce wiedzy przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą platformę.

Konkurs wygrały uczennice z kl. V b, II miejsce przyznano klasie V c , zaś III – II a i VIII c.

Po odebraniu nagród i pamiątkowych zdjęciach z bocianimi platformami nadszedł czas na nagrodzenie 10-ciu najaktywniejszych uczniów, którzy podczas współorganizowanych przez nas akcji: Europejskich Dni Ptaków, Zimowego Ptakoliczenia i Sowiej Nocy wykazali się zaangażowaniem i wiedzą.

Są nimi:

I miejsce: Bartłomiej Klimczuk, Patrycja Iwaniuk i Ewelina Ostapiuk

IV miejsc: Aleksandra Michalak

V miejsce: Szymon Michalak

VI miejsce: Amelia Romaniuk

VII miejsce: Dominika Dacewicz

VIII miejsce: Joanna Iwaniuk

IX miejsce: Marta Maksymiuk i Marta Pykacz

Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe od Nadleśnictwa Biała Podlaska i Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych.

Składamy podziękowania Dyrektorowi szkoły za przychylność przy realizacji akcji przyrodniczych, nauczycielom, Paniom: Iwonie Kaliszuk, Barbarze Iwaniuk i Wioletcie Doroszuk za organizację tych przedsięwzięć z ramienia szkoły a także wszystkim tym nauczycielom, którzy uczestniczyli w terenowych wyjściach sprawując opiekę na swoimi uczniami.

Podczas uroczystości dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim –
P. Arkadiusz Podskok na ręce kierownika OZ – P. Andrzeja Łazeby przekazał drewnianą statuetkę jako wyraz podziękowania za dotychczasową współpracę z naszą jednostką, podobną otrzymał P. Jarosław Mydlak.

Jesteśmy za nią wdzięczni, czujemy się wyróżnieni i przekonani, że dzięki szeroko pojętej współpracy można wiele inicjatyw skutecznie tworzyć lub kontynuować.

 

Tekst: M. Żychowska, Zdjęcia: Z. Chajkaluk