„ODŚMIECANIE KRAJOBRAZU 2018”

Akcja „Odśmiecanie Krajobrazu” organizowana przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie od lat przybliża społeczeństwu problematykę dzikich składowisk odpadów na obszarach chronionych. Tym razem odwiedziliśmy wspólnie z przyjaciółmi z Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Chełmie: Marią Serwin i Józefem Misanem Przedszkole Miejskie Nr 10 w Chełmie.

Podczas warsztatów można było wziąć udział w pogadance o zagrożeniach jakie niosą ze sobą śmiecie zostawiane przez ludzi w środowisku naturalnym, zadaniach praktycznych z segregacji odpadów oraz grach i zabawach ruchowych z wykorzystaniem surowców wtórnych. My z kolei z przyjemnością wysłuchaliśmy piosenek śpiewanych przez dzieci oraz podziwialiśmy teatrzyk przygotowany przez nauczycieli pod kierownictwem Pani Renaty Dufek. Na zakończenie można było w praktyce sprawdzić swoją wiedzę o odpadach sprzątając park przylegający do przedszkola. Każdy z uczestników otrzymał materiały promocyjne Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych oraz Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami.

Wieść o „Odśmiecaniu Krajobrazu” w przedszkolach rozeszła się bardzo szybko i nie czekaliśmy długo na kolejne zaproszenie do wspólnej akcji – tym razem zaprosiła nas Pani Maria Pawłowicz – dyrektor Przedszkola Samorządowego w Dorohusku.

 

Tekst i zdjęcia: Paweł Łapiński (ZLPK OE-M w Brzeźnie)