Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Nowy numer Krzczonowskiego Gościńca

Ukazał się drukiem kolejny numer Krzczonowskiego Gościńca, w którym znajduje się artykuł o nowym wydawnictwie ZLPK.

 

„Krzczonowski Gościniec” to kwartalnik wydawany przez Krzczonowskie Stowarzyszenie Regionalne. Właśnie ukazał się drukiem nowy, 45 już numer tego czasopisma. Czytelnik znajdzie w nim bardzo wiele pożytecznych materiałów. Kwartalnik informuje o sprawach bieżących dotyczących gminy Krzczonów (inwestycjach, wydarzeniach), ale też posiada obszerne, rozbudowane działy dotyczące historii, etnografii, kultury i oświaty, turystyki. Działy te zawierają wiele oryginalnych materiałów, często nie publikowanych nigdzie więcej.

W dziale turystyka ukazał się drukiem artykuł autorstwa pracownika Biura ZLPK Krzysztofa Wojciechowskiego pt.: „Przewodnik po szlaku pieszo-rowerowym po Krzczonowskim Parku Krajobrazowym”. O szlaku tym, stworzonym w 2016 roku, pisaliśmy już na naszej stronie internetowej:

http://parki.lubelskie.pl/aktualnosci/nowy-szlak-pieszo-rowerowy-po-krzczonowskim-parku-krajobrazowym

Nowowydany przewodnik ma za zadanie dostarczenie poszerzonej informacji nie tylko o interesujących miejscach i obiektach znajdujących się na trasie szlaku ale też o Krzczonowskim Parku Krajobrazowym w ogóle.

Zachęcamy do lektury „Krzczonowskiego Gościńca” oraz do zapoznania się z nowym przewodnikiem, który można pobrać w wersji elektronicznej pod linkiem poniżej.

 

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Wojciechowski, Biuro ZLPK