„MÓJ KARMNIK DLA PTAKÓW” – ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

W tym celu pracownicy ośrodka udali się do w/w szkoły, by podczas uroczystego spotkania
w bibliotece szkolnej, w obecności Pani Dyrektor szkoły – Mirosławy Szpyruk oraz nauczycieli wspomagających nas w przeprowadzeniu konkursu – Pani Barbary Michalskiej
 i Anny Tur
, nagrodzić jego laureatów. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VIII i kl. III oddziałów gimnazjalnych. W tej grupie uczniów aż 38  postanowiło wykonać karmnik. Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością przy konstruowaniu karmników, wiele z nich jest bardzo solidnych i posłuży przez kilka sezonów, będą dobrze chronić karmę przed zawilgoceniem, są też bezpieczne dla ptaków.  Wybór „najlepszych” był nie lada wyzwaniem. Uczestników podzieliliśmy na dwie kategorie wiekowe: uczniowie z kl. IV-VI (którzy wykonali 22 karmniki) i z kl. VII-VIII i III oddziałów gimnazjalnych (16 karmników). Osoby nagrodzone to:

Uczniowie kl. IV-VI:

I miejsce – Patrycja Walecka kl. VI a

II miejsce – Aleksander Żmudziński kl. VI a

III miejsceMaja Woźniak kl. V b

Wyróżnienia: Hubert Troć kl. VI a, Aleksandra Tur kl. VI b i Wiktoria Suszczyńska kl. V b

                  Uczniowie kl. VII-VIII i III gimnazjum:

I miejsce – Maciej Stankiewicz kl. VII b

II miejsce – Martyna Orzechowska kl. III b gimnazjum

III miejsce– Tomasz Pietruczuk kl. III a gimnazjum

Wyróżnienia: Sebastian Troć kl. VIII a,  Adam Szewczuk kl. III b gimnazjum i  Szymon Kozaczuk kl. VII a

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy, a pozostali uczestnicy upominki oraz dyplomy za udział w konkursie.

Każdy z posiadaczy nowego karmnika zabiera go do domu, by rozpocząć odpowiedzialne działania z ochrony czynnej  - dokarmianie ptaków zimą. Jest na to idealny czas, gdyż aura zmieniła się na zimową i ptaki u nas obecne należy teraz wspomagać.

 

Tekst: M. Żychowska

Zdjęcia: M. Żychowska, A. Łazeba