Aktualności

W dniach 19-21 października 2016 roku troje edukatorów z Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych: Małgorzata Grabek z OZ w Zamościu, Paweł Łapiński z Ośrodka Edukacyjno - Muzealnego w Brzeźnie oraz Jolanta Kiszka z OZ w Janowie Lubelskim wzięło udział w I Ogólnopolskim Szkoleniu Edukatorów „ED-EK 2016” w Ośrodku Edukacyjno – Naukowym w Smoleniu(gm. Pilica).

Pierwszy dzień rozpoczął się referatami oraz prezentacjami na temat projektów realizowanych przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego. Po południu organizatorzy zaplanowali bardzo ciekawą i pełną emocji grę terenową po terenie PK Orlich Gniazd. W dwóch pierwszych zwycięskich drużynach znalazły się dwie pracownice Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych.

Drugi dzień powitał nas deszczem, ale nie przeszkodziło to w zrealizowaniu planu szkolenia. Najpierw trzeba było się wykazać zdolnościami manualnymi na zajęciach prowadzonych przez lokalnych artystów, robiąc choinki z materiałów naturalnych, malując farbkami koszulki lub tworząc barwne obrazki na papierze. Po obiedzie  mimo deszczu grupa wyruszyła na zwiedzanie ruin zamku w Podzamczu.

Trzeci i  ostatni dzień  szkolenia to podsumowanie oraz wręczenie każdemu uczestnikowi podziękowania za uczestnictwo.

Było to I szkolenie edukatorów, złożono propozycję aby kolejne spotkania odbywały się kolejno we wszystkich województwach.

 

 

 

 

 

Tekst: Jolanta Kiszka ZLPK OZ w Janowie Lubelskim 

Zdjęcia : J. Kiszka-ZLPK OZ w Janowie Lubelskim , P. Łapiński- ZLPK OEM w Brzeźnie, ZPKWŚ

 

‹‹powrót