Aktualności

W dniu 15.09.2017 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Ciecierzynie obchodzone były po raz czwarty Europejskie Dni Dziedzictwa, na które zaproszony został przedstawiciel Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodka Zamiejscowego w Lubartowie. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Lasy Kozłowieckie wczoraj i dziś”.

Wydarzenie składało się z dwóch części. Na początku, w sali gimnastycznej ZPO w Ciecierzynie odbyły się prezentacje multimedialne przedstawicieli Nadleśnictwa Lubartów oraz przedstawiciela Ośrodka Zamiejscowego w Lubartowie Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych, promujące zarówno walory przyrodnicze i krajobrazowe Lasów Kozłowieckich, jak też ideę parków krajobrazowych oraz potrzebę ochrony dziedzictwa krajobrazowego. Przeprowadzony został konkurs wiedzy o Lasach Kozłowieckich oraz dokonano podsumowania konkursów plastycznych. Ozdobą tej części spotkania były ciekawe inscenizacje przygotowane przez uczniów placówek oświatowych.

Po zakończeniu pierwszej części, większość uczestników wzięła udział w rajdzie rowerowym na trasie Ciecierzyn – Dys – Pólko – Nasutów – Stary Tartak – Kopanina. Zakończenie uroczystości nastąpiło przy ognisku, na parkingu leśnym w Kopaninie, gdzie przeprowadzony został jeszcze quiz wiedzy o przyrodzie Lasów Kozłowieckich. Na zakończenie wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali drobne gadżety, pamiątki oraz materiały informacyjne o Kozłowieckim Parku Krajobrazowym.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Gminnego Ośrodka Administracyjnego Szkół   w Niemcach, pracownicy Lasów Państwowych Nadleśnictwa Lubartów, przedstawiciel Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodka Zamiejscowego  w Lubartowie. Gospodarzem spotkania było grono pedagogiczne Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekst: Piotr Deptuś – ZLPK OZ w Lubartowie

Zdjęcia: Dominik Gromaszek i Alina Gromaszek – ZPO Ciecierzyn

‹‹powrót