Aktualności

Koniec 2018 r. to czas podsumowań. Ze względu na duże zaangażowanie całych społeczności szkolnych finał tegorocznej edycji konkursu łowiecko-przyrodniczego „Chronimy dziuplaki” nie odbył się w jednym miejscu ale w każdej z uczestniczących szkół. Organizatorem konkursu był Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie oraz Koło Łowieckie Nr 23 „Szarak” w Chełmie.

FINAŁ III EDYCJI KONKURSU „CHRONIMY DZIUPLAKI”

W czwartek 13 grudnia 2018 roku podpisano umowę o współpracy pomiędzy Wydziałem Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej reprezentowanym przez Dziekana Wydziału dr hab. Sławomira Terpiłowskiego, prof. nadzw., a Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych reprezentowanym przez Panią Dyrektor Justynę Jędruch.

Umowa z UMCS

17 grudnia 2018 Ośrodek Zamiejscowy w Janowie Podlaskim podsumował Konkurs „Mój karmnik dla ptaków”, którego bieżąca edycja odbyła się w Szkole Podstawowej w Rokitnie (teren Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu”).

Wojewódzki Konkurs Ekologiczny „Zwierzęta zamojskich parków krajobrazowych w naszym ZOO” organizowany przez Ogród Zoologiczny w Zamościu przy współpracy Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodka Zamiejscowego w Zamościu oraz Fundacji dla Zwierząt TECTUM w tym roku miał rekordową liczbę zgłoszonych drużyn, bo aż 80 uczestników z 16 szkół podstawowych.

W dniu 14 grudnia 2018 roku odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród uczestnikom VI edycji konkursu pt. „Karmnik dla ptaków”, którego organizatorem konkursu był Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Zamiejscowy w Zamościu.

Konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” to flagowa impreza konkursowa we wszystkich zespołach parków lub samodzielnie funkcjonujących parkach krajobrazowych w całej Polsce. Skierowana jest do uczniów, niegdyś gimnazjów, a obecnie starszych klas szkoły podstawowej, ze szkół funkcjonujących na terenie tychże parków krajobrazowych. Konkurs jest wieloetapowy. Przy czym niektóre etapy wcale nie muszą się odbyć…

prowadzi bardzo zróżnicowaną, interdyscyplinarną edukację ekologiczną. W roku bieżącym dużą rolę odegrały konkursy plastyczne i fotograficzny:

Nauczyciele gminy Sawin i Kamień

Dnia 7 grudnia 2018 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie odbyła się Uroczysta Gala podczas, której wręczono nagrody rzeczowe oraz wyróżnienia laureatom konkursu fotograficzno-filmowego „Cztery pory roku w lubelskich parkach krajobrazowych”. Głównym organizatorem konkursu był Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych.

  • 11-12-2018

Teren Parku Krajobrazowego „Lasy Janowskie” obfitują w przepiękne różnorodne ostępy leśne, poprzecinane ciekami wodnymi, terenami podmokłymi i śródleśnymi łąkami. Takie środowisko biologiczne stwarza wymarzone warunki do życia rozrodu i wychowywania młodych dla wielu gatunków zwierząt.

W siedzibie Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Zamiejscowego w Zamościu została zorganizowana wystawa prac plastycznych pt. "Roztoczańska sowa". Portrety sów zostały wykonane przez młodych artystów na konkurs w ramach organizowanej na początku roku "Nocy sów". Z lekkim opóźnieniem, lecz dopiero teraz mamy możliwość ich zaprezentowania. Akcję organizujemy zawsze we współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 8 w Zamościu . Z niecierpliwością czekamy na kolejną sowią noc, która odbędzie się 23-24 marca 2019 roku, a tymczasem zapraszamy do podziwiania tych pięknie zmalowanych ptaków.

Dnia 5 grudnia br. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie odbyło się podsumowanie konkursu „Ptasi świat”.

Szanowni Państwo miło jest nam poinformować, że album fotograficzny „Lubelska symfonia krajobrazów”, wydany przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych oraz Kartpol s.c., zdobył II miejsce w kategorii albumy krajoznawcze na 27 Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej. Nagroda zostanie wręczona podczas uroczystej gali, która odbędzie się 2 lutego 2019 w trakcie TOUR SALONU Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Trwają kolejne prace w ramach współpracy Studenckiego Koła Naukowego Planistów „SmartCity” z Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych.

  • 03-12-2018

Do Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego w Brzeźnie trafił nur czarnoszyi przekazany przez mieszkańca Chełma.

28 listopada br. pracownicy OZ w Janowie Podlaskim wzięli udział w uroczystym podsumowaniu XI edycji konkursu Starosty Bialskiego pn. „Czysta Ziemia”. Konkurs niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem szkół z terenu powiatu bialskiego, w tej edycji wzięło udział 36 szkół.

Projekty

Przeprowadziliśmy wiele projektów współfinansowanych z różnych źródeł. Zapraszamy do zapoznania się z ich efektami.